Luxusní hodinky – 3 kroky pro začátečníky

Luxusní hodinky - jak správně vybrat

Luxusní hodinky jsou snem většiny mužů, ale už se párkrát stalo, že se hezký sen změnil v nepěknou noční můru. Rádi bychom poradili, jak se takové chyby vyvarovat. A samozřejmě dodáváme, že jsou snem i mnoha dam, ale určitě ne tak frekventovaným jako u mužského publika.

Luxusní hodinky a správná velikost

Není nic komičtějšího, než když se na pánském zápěstí krčí značkové luxusní hodinky trpasličích rozměrů. Chápeme, že dost často si ve výprodeji nemůžete moc vybírat, ale ruku na srdce – co si třeba počkat a ještě chvíli šetřit, abyste si mohli koupit velikost odpovídající vaší postavě? To samé je možné říct i v opačném směru – střízlíci, kteří máchají rukama, na nichž se skví hodinky obřích rozměrů působí poněkud zakomplexovaně.

Krokem k výběru správné velikosti luxusních hodinek je takzvaný zlatý řez – ve zkratce se jedná o pevně daný poměr 1,618 mezi různými délkami, který působí harmonicky (proto je brán jako ideální poměr třeba ve fotografii či umění). V našem případě budeme pracovat s hodnotou 1/1,618 tzn. 0,618. Tímto číslem vynásobte šířku svého zápěstí a dostanete vhodnou velikost hodinek. Pokud je tedy vaše zápěstí široké 7 cm, po vynásobení číslem 0,618 dostanete zhruba 43 mm – vybírejte pak velikost 42-44 mm (pokud samozřejmě znáte přesnou velikost hodinek).

Druhou metodou, jak vybrat správnou velikost luxusních hodinek, je vyzkoušet si je a dát na svůj pocit. Pokud se u správné vypočítané velikosti prostě necítíte, dejte na svůj instinkt. Krapet větší nebo menší hodinky nejsou přeci zakázané a jde hlavně o vaši spokojenost.

Jednoduché luxusní hodinky jsou hezčí

Tady si děláme trošku legraci, protože takové zobecnění nemůže platit pro každého. Ale v případě, že vybíráte svoje první měli byste spíše sáhnout po jednodušším designu. Proč? Napadají nás dva zásadní důvody. Jednak luxusní hodinky většinou stojí slušný ranec a pokud si kupujete své první (a v tu chvíli jediné) tak je asi budete chtít nosit při velkém množství příležitostí. A není asi úplným překvapením, že některé styly se prostě k obleku nosit nedají (pokud tedy není váš oblek třeba fialové barvy doplněn o bílé ponožky), stejně jako některé hodně konzervativní styly hodinek mohou budit dojem, že jste správný německý suchar, což třeba v baru s kamarády většinou nechcete.

Druhým důvodem, je fakt že napoprvé většinou nevíte, co přesně chcete a postupem času se jako majitel luxusních hodinek vyvíjíte. Zatímco na začátku dáváte přednost značkám jako je Giorgio Armani (není to ta značka, co dělá hlavně oblečení?), později si zamilujete třeba Rolexky. Ale kdo to mohl vědět? Takže prostě zkuste první krok našlápnout opatrně, protože je pravděpodobné, že bude následovat další a vy přeci nechcete prvního kroku už při tom druhém litovat, ne?

Pozor na značky

Teď samozřejmě nemyslíme dopravní. Při prvním nákupu luxusních hodinek bystě měli sáhnout po respektovaných značkách s rozumnou historií jako je třeba Rolex nebo Patek Philippe. Jsou totiž zárukou kvality a dá se říci i neklesající hodnoty ( v některém z dalších článků se podívám na to, proč nekupovat hodinky jako investici). Spolu se značkou byste měli brát v úvahu i její styl – Rolexky jsou přeci jen sportovnější než třeba Hublot, takže zde už trošku záleží na vaší osobnosti. Záruka, poprodejní péče i servis bývá u všech luxusních značek na vysoké úrovni, takže při rozhodování může maximálně hrát roli osobní zkušenost někoho ze známých – určitě se vyplatí poptat se kamarádů na jejich zkušenost s lokálním zastoupením vybraných značek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *