Hodinky WeWood – zkuste exotické dřevo

Hodinky WeWood

Hodinky WeWood jsou od roku 2009, kdy byl v italské Florencii vytvořen první kus, něčím naprosto překvapivým a obdivuhodným.

Jak začaly hodinky WeWood

První kus byl vytvořen v roce 2009, i když některé prameny včetně oficiálních stránek uvádějí o následující rok. Značka vznikla za přispění italského milovníka hodinek, který prostě potkal dva ekologické nadšence a dali se jednoduše dohromady. Začali s kombinací odřezků či zbytků exotických dřevin, jako je například eben, doplnili o strojek Miyota a bylo hotovo. Tedy skoro. V hodinkách WeWood se totiž neskrývá jen pouhý design v dřevěném pouzdře, ale také poslání vracte přírodě alespoň trošku z toho, co z ní bereme. za každý prodaný kousek firma vysazuje jeden strom – do roku 2014 jich třeba vysadila 300 000 s cílem dosáhnout 1 miliónu do roku 2020. S odstupem času již vidíme, že tento avantgardní přístup k udržitelnosti oslovil široké publikum zákazníků
Výběr pro vaši inspiraci (prohlédnout všechny dřevěné hodinky WeWood)

Druhy dřeva pro hodinky WeWood

Ze severní Ameriky je importováno dřevo javoru se svoji charakteristickou světle béžovou barvou. Z oblasti Indonésie je používán teak pro snadno rozpoznatelnou barvu karamelových odstínů. Na hodinky je vybíráno dřevo minimálně 20 let staré, které už bylo použito například na výrobu nábytku – na hodinky se použijí zbytky. Z centrálních a jižních oblastí Afriky se pak dováží ebenové dřevo. Dokonce i východní Evropa má své zastoupení díky požívání ořešáku.

Oficiální stránky značky WeWood

Další inspirace (prohlédnout všechny dřevěné hodinky WeWood)

Může se samozřejmě stát, že dáváte přednost třeba elegantní jednoduchosti, pak bychom chtěli upozornit třeba na hodinky Cluse.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *